Creperie U slepé kočičky

Od Prahan

Přijďte si vychutnat atmosféru naší restaurace nedaleko Strossmayerova náměstí v Praze. Nabízíme Vám sladké i slané palačinky, saláty, pokrmy z různých druhů masa, jakož i pokrmy bez masa. Z naší nabídky si určitě vyberete.
Slepá kočička na www.restaurace-menu.cz:

 

Creperie U Slepé Kočičky vznikla z touhy nabídnout zákazníkům tradiční francouzské palačinky a posezení v příjemné atmosféře tematicky zařízeného interiéru, což se majitelům restaurace podařilo na výbornou.

Svůj název restaurace dostala víceméně náhodou a zprvu bylo pojmenování creperie U Slepé Kočičky majiteli bráno s humorem a nadsázkou jako pracovní název pro ještě neexistující podnik. Nicméně se po třech letech z původně pracovního názvu stal název oficiální a Creperie U Slepé Kočičky se tak stala zajímavou dominantou ulice Milady Horákové na Praze 7. A to nejen díky svému poutavému jménu, u kterého se každý kolemjdoucí zastaví, ale i díky velké dřevěné soše kočičky zakrývající si oči, stojící před restaurací. A i dnes, sedm let po otevření restaurace, budí pozornost nejen svým názvem, ale především svým kulinářským uměním.

Název U Slepé Kočičky se také promítl do samotného interiéru restaurace, který vkusně kombinuje tematické originální sošky a obrazy kočiček (malovaných speciálně pro creperii) s rustikálními prvky venkova, díky čemuž celý interiér působí velice příjemně a uvolněně. Prostorové dispozice restaurace dovolily majitelům zřídit kuřáckou (dolní patro) i nekuřáckou část (horní patro), které jsou od sebe velice dobře odděleny.

Specialitou podniku jsou samozřejmě palačinky připravované na sladko i ve slané verzi. Creperie U Slepé Kočičky se ale může pyšnit tím, že na přípravu slané verze palačinek používá jako jedna z mála creperií mouku vyrobenou z pohanky. Na slanou francouzskou palačinku si tedy mohou zajít i zákazníci s bezlepkovou dietou, ale i ostatní si na palačinkách s novou recepturou výtečně pochutnají. Pohanka je známa svými blahodárnými účinky na lidský organismus, takže se nejen dobře najíte, ale uděláte zároveň i něco pro své tělo.
Creperie U Slepé Kočičky nabízí více jak padesát druhů výborných palačinek, z nichž jmenujeme například sladké palačinky – s tvarohem, medem a ořechy, nebo s horkými malinami a vanilkovou zmrzlinou, palačinku s hruškou a čokoládou, se zakysanou smetanou a borůvkami nebo s banány, čokoládou a ořechy zalité vaječným koňakem. Že je to na vás příliš sladké? U Slepé Kočičky pro vás mají řešení –milovníci slaného si mohou vychutnat slanou verzi palačinek, a to například s parmskou šunkou, rukolou, rajčaty a parmazánem, palačinku s nivou, brokolicí, smetanou, česnekem a šunkou, nebo se sušenými rajčaty, špenátem, kuřecím masem a parmazánem, či francouzskou domácí palačinku (vejce,šunka od kosti, špenát, šťouchaný brambor). U Slepé Kočičky si tak každý přijde na své. Každý měsíc pro vás navíc zkušení kuchaři vymýšlí nový druh palačinky, abyste vždy mohli ochutnat něco nového. Tento měsíc je to delikatesní slaná palačinka s hruškami, kozím sýrem a vlašskými ořechy.

Ačkoliv jsou francouzské palačinky specialitou podniku, ochutnat zde můžete i ze široké nabídky steaků, nebo také kuřecí křídla BBQ, či filet z lososa na bylinkovém másle. Nutno podotknout, že veškeré ingredience, které se na přípravu palačinek i jiných jídel používají, jsou vybírány na základě jejich kvality. Spojení kvalitních surovin, tradiční francouzské receptury a inovátorských schopností zdatných kuchařů je zárukou toho, že si opravdu pochutnáte.

V letních měsících je pro vás otevřena zahrádka a těšit se můžete i na sezonní letní salátky a obměnu jídelního lístku dle sezonních surovin. Jestliže byste zde chtěli uspořádat firemní party, rodinnou oslavu nebo jakoukoliv akci s přáteli, pak je vám k dispozici salonek pro 15 lidí, nebo si můžete pronajmout rovnou celé spodní patro restaurace.

Creperie U Slepé Kočičky je místo s příjemnou rodinnou atmosférou a výborným jídlem, které rozhodně stojí za návštěvu.

KONTAKT:

Kde nás najdete? Creperie U Slepé Kočičky, Milady Horákové 38/600, 170 00 Praha 7 

Tel.: 233 371 855

www.slepakocicka.cz

[gmap addr=”Milady Horákové 38, Praha 7″]U slepé kočičky[/gmap]