Dinopark Harfa Praha

DinoPark najdete na střeše obchodního centra Galerie Harfa v Praze poblíž O2 arény. Návštěvníci se zábavnou a atraktivní formou seznámí s informacemi o vývoji života na Zemi, jednotlivými druhy živočichů, svezou se virtuální ponorkou, děti si mohou zahrát na paleontology.
V DinoParku Harfa si užijete originální DinoAquarium. Díky panoramatickému filmu ve 4D kině, jehož zhlédnutí je v ceně vstupenky, se podíváte pod hladinu divokých druhohorních moří plnou nepřeberného množství nástrah a nebezpečí. Pro rok 2016 se DinoPark na základě četných přání a dotazů od návštěvníků rozhodl uvést nejoblíbenější film ze své produkce Příběh mláděte. Dále se zde sdvezetevirtuální ponorkou pod vedením zkušeného kapitána (hraje ho známý cestovatel Steve Loveček Lichtag) a setkáte se s jedním z největších vodních dravců druhohor a skutečným vládcem moří – nebezpečným Kronosaurem.

Unikátem světového významu je v DinoParku umístěná živá druhohorní rostlina Wollemia Nobilis. Tento strom, druh pravěké borovice, byl objeven v roce 1994 v počtu pouhých 39 exemplářů v australské divočině. Pro botanika je setkání s touto rostlinou totéž, co pro biologa setkání se skutečným, živým dinosaurem. Wollemia Nobilis rostla na Zemi před 175 mil. lety.

Na střeše obchodního centra uvidíte např. 30 metrů dlouhého a 5 metrů vysokého pohyblivého Diplodocuse, který je umístěný v centrální části DinoParku. Jedná se o robotický model s pohybem krku, čelistí, hlavy, ocasu a dýcháním. Jeho senzorové čidlo vnímá návštěvníka a na jeho pohyb spustí mrkání očima. Model je tak veliký, že se do DinoParku nevejde a jeho krk přesahuje historickou hradbu.

Součástí DinoParku jsou vedle dalších dětských atrakcí a naučné stezky také prodejna suvenýrůDinoShop, občerstvení DinoCafé i DinoGril, vše ve stylu druhohor. V parném létě zpříjemní výlet do pravěku druhohorní mlhostrom.

(Zdroj: kudyznudy.cz)
Vstupné

Cena: 150 Kč

Snížená cena: 100 Kč

Rodinné vstupné: 400 Kč

Otevírací doba

Duben – Listopad
pondělí – neděle 09:00 – 18:00
Poznámka Poslední vstup v 17:30 hodin. V zimním období je dinopark uzavřen.

DinoPark Praha

Českomoravská 15a
OC Galerie Harfa
190 93 Praha 9
Tel.:
+420 378 744 636
Email:
praha@dinopark.cz
WWW:
www.dinopark.cz
GPS:
50,102417 14,500441

[gmap addr=“Českomoravská 15a, Praha 9″]Dinopark Praha[/gmap]