Domácí solární elektrárny, solární panely pro rodinné domy

Od Prahan

Provádíme prodej, montáž a kompletní zprovoznění fotovoltaických elektráren pro rodinné domy, včetně administrativy potřebné k připojení. Spolupracujeme s německou firmu HM-PV, která je jedním z předních firem zabývajících se fotovoltaikou na německém trhu. Veškeré komponenty jsou vyráběny v Německu a jsou k dispozici skladem, v naší centrální provozovně, Komerční zóna dálnice D1 exit 15, kde je na zákaznickém parkovišti nainstalovaná vzorová fotovoltaická elektrárna.
Domácí solární elektrárny

Solární elektrárny na rodinné domy, s výkonem do 10 kW. (není potřeba licence)

Elektrárna se skládá z panelů, každý o výkonu 270kW, střídače, to je zařízení, které udělá ze stejnosměrného napětí, které dávají panely, třífázové napětí 220V, a připojí Vaší elektrárnu k síti. Celé to pak funguje tak, že dům nejprve spotřebovává energii, kterou si sám vyrobí, teprve když se energie nedostává, přisává si zbytek ze sítě.

Stejně tak obráceně, když je výroba větší než spotřeba, odtékají přebytky do sítě. To je velice nevýhodné, protože za to nikdo nic neplatí. Ideální je, všechnu vyrobenou energii spotřebovat. Proto se základní, plně funkční elektrárna, doplňuje dalšími zařízeními, které optimalizují vlastní spotřebu. To pak funguje například tak, že bojler, topení, nebo jakýkoli Vámi vybraný spotřebič, pracuje pouze s energií, kterou si sami vyrobíte a nepřisává žádnou další ze sítě. Bojler se pak nahřívá podle aktuální výroby, tedy kolísavým výkonem, delší dobu než konstantním výkonem, ale to Vás nijak neomezuje, pouze si naprogramujete čas, do kdy požadujete, aby nejpozději byla voda teplá. Tím se zajistí, že všechnu energii, kterou vyrobíte, efektivně použijete k ohřevu teplé vody a nikoli tak, že voda se ohřeje již v noci, energií, kterou koupíte a pak přes den, kdy máte k dispozici energii vlastní, není pro ní žádné užití.

Další možností je instalovat zásobník na teplou vodu, který se nahřívá, kdykoli během dne přesáhne výroba spotřebu. Touto teplou vodou lze pak topit či ji, stejně jako u bojleru, využít jako teplou užitkovou vodu.

Každou již funkční elektrárnu lze rozšířit o baterii. Ta pak slouží jako zásobník energie. Dobíjení probíhá v okamžiku přebytku energie a čerpání v okamžiku, kdy se sepne nějaký náročný spotřebič a energie se nedostává. Tento proces probíhá trvale během celého dne a využití vlastní energie je tedy stoprocentní.

Domácí elektrárna funguje automaticky, uživatel má pouze možnost sledovat na počítači informace o vlastní výrobě a spotřebě, ale neznamená to, že by musel elektrárnu nějak obsluhovat.

V současnosti je vypsána dotace „nová zelená úsporám“ na kterou je možné čerpat až 55 tisíc na elektrárnu a další částku na případnou baterii. Životnost elektrárny je 25 let.

Elektrárny od Novotný elektronik jsou budovány ve spolupráci s formou HM-PV z Bavorska. Všechny komponenty jsou vyráběné v Německu či v Rakousku a jsou to nejkvalitnější co je možné v současnosti ve fotovoltaice nabídnout. Návrhy jednotlivých instalací provádí technické oddělení HM-PV. Naši technici absolvují v Německu pravidelná školení.


KONTAKT – DOMÁCÍ SOLÁRNÍ ELEKTRÁRNY

VŠECHROMY

Adresa: Komerční zona D1 Exit 15, areál č.89, Praha Východ
Tel: +420 261 211 434

Mobil: +420 608 149 458, E-mailvsechromy@novotnyelektronik.cz

www.domacisolarnielektrarny.cz