Festival světel Signal Praha 2022

Od Prahan

Festival světel je dojemná a sugestivní podívaná, která se dotkne srdce každého, kdo ji uvidí. Festival SIGNAL se zrodil v roce 2012, aby vás přiměl přehodnotit způsob, jakým vnímáte kulturu, a umožnil vám účastnit se, nikoli jen přihlížet.

Témata výstavy ukazují rozmanitost a všestrannost světla. Umělecký veletrh pro rodiny s dětmi, který je zábavný pro všechny věkové kategorie.

Když zhasnou světla, lidé si uvědomí důležitost světla. Když se světla znovu rozsvítí, všichni vidí, jak je energie skutečně důležitá. V minulosti světla blikala a zhasínala. Nyní hoří jasně pro všechny. Když město zachvátí exploze barev, budete si razit cestu ulicemi s jedinečnými neonovými blikajícími světelnými doplňky.

Program je tvořen renomovanými zahraničními i českými umělci z oblasti světelného designu, vizuálního a digitálního umění, umělé inteligence, ale i konceptuálního umění. Festival rád vzdělává sebe i návštěvníky. Spojuje historické kulisy milované Prahy s nejnovějšími technologiemi a současnými společenskými tématy.

Signal Festival je jedním z největších producentů současného umění u nás. Podporuje nejmladší české tvůrce, stál u vzniku více než sedmdesáti originálních instalací, které byly vytvořeny speciálně pro festival. Pořádá doprovodné programy pro děti, odbornou veřejnost i studenty. Spolupracuje s celou řadou zahraničních festivalů a kulturních institucí.

 • Co vás čeká:

  • velkoformátová projekce digitálního umělce Refika Anadola, která pracuje s pražskými městskými daty (Centrum architektury a městského plánování)
  • pulzující interaktivní projekce od českého digitálního umělce žijícího v Londýně Ondřeje Zunky a 5 dalších děl českých umělců tvořících digitální umění (Kunsthalle Praha)
  • imerzivní laserová instalace, kterou vytvořil speciálně na míru chrámových prostor japonský umělec Shohei Fujimoto (Kostel U Salvátora)
  • performance v režii Laterny magiky, souboru Národního divadla (Kateřinská zahrada)
  • kontemplativní světelnou scénografii, kterou vytvořil pražský kolektiv Tabula Rasa (Vzlet)
  • pohyblivá světelná instalace francouzského studia Collectif Scale (Heroldovy sady)

  Speciální tip: Chcete-li si festival skutečně užít, vyražte do ulic v neděli! Poslední festivalový den bývá nejklidnější a vše si můžete skvěle naplánovat. V případě, že máte radši větší klid, naplánujte si svoji procházku noční Prahou na pozdní festivalové hodiny. Festival je otevřen každý večer až do půlnoci.

  Zdroj:

  www.signalfestival.com