Klimatizace od B-Term

Od Prahan

Klimatizace byla v našich zeměpisných šířkách kdysi braná jako nadbytečný a nepotřebný luxus, vhodný akorát pro snoby. Časy se změnily, nabídka klimatizačních zařízení je opravdu široká, ceny přiměřené a letošní extrémní léto jenom potvrzuje nutnost klimatizační jednotky jak v bytech, tak domech či kancelářích.
Kterou klimatizaci si máte pořídit?

Letošní vedra byla opravdu nesnesitelná, něřku-li životu nebezpečná, obzvlášť pro seniory. Spoustu lidí určitě napadlo pořídit si klimatizaci, aby vůbec doma či v práci mohli existovat.

Pod pojmem klimatizace si obvykle člověk představí zařízení, co ochlazuje vzduch v interiéru. Sice je to více-méně správná představa, ale technologie klimatizování prostor existuje již více než 100 let! A za tu dobu technologie klimatizování učinila úctyhodný pokrok, tak si v první řadě musíte promyslet, jaké další funkce budete od své klimatizace chtít.

Co všechno pro vás může klimatizace udělat kromě ochlazování:

  • vytápění
  • odvlhčování nebo naopak zvlhčování vzduchu
  • ionizování nebo filtrace vzduchu
  • kombinace výše uvedených možností

Jinak řečeno klimatizační zařízení může sloužit celý rok, přičemž hlavní činností většinou zůstává zmíněné ochlazování vzduchu.

Typy jednotlivých klimatizačních zařízení, jejich přednosti a zápory

V zásadě lze vybíratt ze dvou základních typů klimatizací vhodných pro běžné byty: kompaktní jednotky (jednodílené – mobilní, okenní), a split jednotky – dělené (nástěnné, kazetové, podstropní, mezistropní a další).

Nejběžnějším typem klimatizací instalovaných v bytech jsou split jednotky, popř. multisplit (podle počtu místností), a to v nástěnné variantě. Pokud nelze z nějakých důvodů jednotky split použít, jejich funkci plní mobilní klimatizace. Přestože velkou výhodou mobilních zařízení je jejich finanční dostupnost a poměrně jednoduchá instalace, hlavním důvodem, proč si mobilní klimatizaci v případě nutnosti vybrat, je vysoká hlučnost.

Zcela nevhodnou volbou je mobilní klimatizace pro místnosti v bytě, které jsou určené k odpočinku. Hlučnost kompaktních i dělených mobilních klimatizací je daleko vyšší, než nabízejí split jednotky. Pokud ale netrváte na tichém chodu klimatizace, také dělená mobilní jednotka vyšší třídy se může stát energeticky úsporným řešením.

Klimatizace do bytu a firmy

Internetový obchod provozuje společnost BENEFIT TERM s.r.o , specializuje se na on-line prodej klimatizací a tepelných čerpadel jejich montáže a servis. 


SÍDLO SPOLEČNOSTI:

BENEFIT TERM s.r.o.
Nádražní 344/23 Floor 2, 150 00 Praha 5, Česká republika

TECHNICKÁ PODPORA: +420 608 889 272

E-mail: bterm@bterm.cz

Tihomir Strashimirov – jednatel, tel.: +420 608 889 272

Lenka Dvořáková – obchodní zástupce, tel.: +420 774 726 655, e-mail: dvorakova@btem.cz

Adéla Svobodová – obchodní zástupce, tel.: +420 774 553 505, e-mail: adela.svobodova@bterm.cz

Velislava Borisova – e-shop prodej, tel.: +420 777 041 206, e-mail: info@bterm.cz

www.klimalevne.cz