Představujeme vám kvalitní systémový komín SKORSTEN, který je jednoduchý pro stavbu a zajišťuje dlouholetý spolehlivý provoz pro spotřebiče na pevné palivo. Dle montážního návodu si tento systémový komínový systém může svépomocí postavit každý technicky zdatnější majitel stavby nebo řemeslník. Ke stavbě komína je potřeba pouze vodováha, klínky a zednické nářadí pro míchání a nanášení lepidla.
Stavba komínů

Systémový komín Single Modul může být postaven do výšky 26 m a maximální výška samostatně stojící nadstřešní části jsou 2 m a nebo 8 m při použití systému Double Modul. Nejmenší dovolená vzdálenost od hořlavých stavebních materiálů od komínového pláště je deklarována výrobcem 0 mm – 50 mm dle teplotní třídy.  Nespornou výhodou tohoto systémového komínu SKORSTEN je, že možné mít sopouch již připravený nebo si je možné při splnění požadavků ČSN 73 4201 + Z1 + Z2:2015 zhotovit přímo na stavbě.

Komíny SKORSTEN:

  • stavba komínů svépomocí
  • single modul, double modul
  • komíny pro dřevostavby, pasivní domy, běžné rodinné domy
  • komíny z vulkanické pemzy
  • komínové systémy vhodné pro stavbu svépomocí
  • záruka 30 let

Popis komínového systému

 

Komínové systémy SKORSTEN je moderní komínový systém, který je vyrobený z vulkanické pemzy a je vhodný pro všechny typy spotřebičů na pevná paliva – dřevo, dřevní štěpka, dřevní pelety, uhlí a i lehké topné oleje.

 

Pemza je vulkanická hornina a zároveň vynikající přírodní izolant. Tyto dobré izolační vlastnosti pemzy umožňují spalinám rychle dosáhnout optimální teploty. Při topení si spaliny ve svislé spalinové cestě udržují vyšší teplotu ve srovnání s klasickými komínovými systémy s keramickou vložkou, které se v České republice používají a staví a to minimalizuje vznik kondenzátu a nadměrného znečištění.

Dobré izolační vlastnosti pemzy umožňují umístit tento komínových systémů SKORSTEN i přímo u hořlavých materiálů a hořlavých stavebních konstrukcí.

Pro dobrou izolační vlastnost a pro jednoduchost výstavby se staly této komínové systémy z pemzy oblíbené u projektantů, stavařů a i u staveb stavěných svépomocí.

 
 

Systém SKORSTEN ve svých modifikacích je pro každého kdo hledá bezpečný, stabilní a pro stavbu jednoduchý komín ať do dřevostavby, srubu či do montovaného domu nebo jako řešení pro rekonstrukci stávajícího zděného komínu. Zároveň jde tento komínový systém vhodný i do pasivních domů, jelikož dosahují vynikajících výsledků při blower door testu. Systém SKORSTEN má řešení i pro centrální přívod vzduch pro spalování i do moderních staveb.

Komínový systém SKORSTEN je sestaven z modulárních a přesných prefabrikovaných bloků, čímž je zajištěna snadná a rychlá montáž, kterou zvládne každý dle návodu i svépomocí. V sestavě, která je dodávaná přímo na stavbu na paletě, jsou vždy připraveny všechny díly, tedy tvárnice s dopředu nainstalovanými dvířky, připojovací díl – sopouch, krycí deska a kovová přechodka – zděř mezi komínem a kouřovodem.

Zatřídění komínu:

EN 1858:2008 T400 N1 D3 G(0) + A1:2011

EN 1858:2008 T450 N1 D3 G(20) + A1:2011

EN 1858:2008 T600 N1 D3 G(50) + A1:2011

Výrobek splňuje podmínky pro prodej v ČR. Výrobek je certifikován a náleží k němu prohlášení o vlastnostech.

Když nemáte v době výstavby komínu ještě vybraný spotřebič na pevné palivo a nevíte, v jaké výšce bude potřeba připojení na komín je pro vás výhodné si objednat komín SKORSTEN bez připojovacího dílu a jakmile je vybrán vhodný spotřebič, otvor pro připojení si snadno odvrtáte v požadované výšce, kterou potřebujete.

Naše společnost má ve svém týmu tři vyučené kominíky a dva oborníky na požární bezpečnost staveb. Majitel společnosti je i vyučený kamnář. Stavbou komínu se zabýváme 10 roků. Našim cílem je spokojený zákazník, který si od nás koupí systémový komín ať pro výstavbu svépomocí nebo mu komín i postavíme my, nebo řemeslník z místa jeho bydliště.

KONTAKT:

Ing. Zdeněk Hradecký (jednatel)

IQservis.cz, s.r.o.

Živcová 99/22, 153 00  Praha 5 – Radotín

Tel.: +420 723 388 372

IČ: 02712199, DIČ: CZ02712199

E-mail: zdenek.hradecky@iqteam.cz

WWW.KOMIN-SVEPOMOCI.CZ

 
error: Obsah je chráněn